Ostrzeżenia wydane przez RSO MSWiA o intensywnych opadach deszczu spowodowały duże utrudnienia w ruchu komunikacyjnym w samym mieście, jak również na drogach regionu. Sobotnie intensywne opady deszczu spowodowały zalania wiaduktów oraz były przyczyną, na szczęście jedynie kolizji drogowej, na tarnowskim odcinku autostrady.

Ściana wody, z jaką zmierzyli się w sobotę po południu mieszkańcy Tarnowa, oraz regionu tarnowskiego spowodowała utrudnienia w ruchu komunikacyjnym miasta oraz chwilowym zamknięciem autostrady w kierunku Krakowa. Na 476 kilometrze nitki w kierunku Krakowa kierowca osobowej skody uderzył w bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu, a następnie pojazd obracając się po jezdni, zatrzymał się na pasie prawym przodem w przeciwnym kierunku. Utrudnienia na tym odcinku trwały kilkadziesiąt minut.

Kilka godzin wcześniej na 497 km, również w kierunku Krakowa, miał miejsce pożar samochodu osobowego. Kierowca, jadąc do Krakowa, zauważył wydobywający się spod maski swojego peugeota dym. Gdy zatrzymał się na pasie awaryjnym, kłęby dymu były coraz większe. Wezwani na miejsce strażacy ugasili palący się samochód, nie mniej jednak komora silnika oraz przednia część pojazdu została całkowicie zniszczona. W chwili akcji gaśniczej autostrada w kierunku Krakowa była całkowicie zablokowana, a utrudnienia również trwały kilkadziesiąt minut. Nie spowodowały one większych utrudnień w ruchu.

W obu przypadkach uczestnicy tych zdarzeń nie ucierpieli.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi tarnowscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Ulewne deszcze tworzą rozlewające się kałuże na głównych ciągach komunikacyjnych, które nie sprzyjają bezpieczeństwu kierowców.

Zwolnij, a z pewnością dojedziesz do celu!

Zdjęcia - W trudne warunki jazdy – zwolnij!