Zapraszamy do zapoznania się z czwartą trasą naszego przewodnika. Mowa o Janowicach, tj. miejscowości krzyży i kapliczek przydrożnych. Miejscu na mapie gminy Pleśna, które nie ukrywa swojej przeszłości. Miejscu, które potrafi zaskoczyć. Zaplanowaliśmy dla Państwa trasę o walorach przyrodniczych, historycznych i kulturowych. Razem odkrywajmy tajemnice Janowic.

W sekcji Sport i Turystyka na naszej stronie odnajdą Państwo szczegółowy opis przebiegu trasy oraz mnóstwo zdjęć. Życzymy miłej wycieczki.

O akcji
Centrum Kultury w Pleśnej organizuje akcję o nazwie „Poznaj Gminę Pleśna”, tym samych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno mieszkańców gminy, jak i gości odwiedzających ten urokliwy zakątek Pogórza. W ramach wspomnianej akcji jednostka redagować będzie mini przewodnik on-line. Z częstotliwością co dwa tygodnie na stronie internetowej gminy oraz FB Centrum Kultury pojawiać się będą propozycje zapętlonych tras uwzględniających atrakcje okolicy. Każda z wycieczek udokumentowana zostanie dokładną mapką w wersji cyfrowej oraz bogatym zbiorem fotografii z terenu. Przewodnik przeznaczony jest dla wszystkich, gdyż dostosowana jest zarówno do potrzeb wykwalifikowanego turysty, jak i kogoś, kto popołudniem zechce wybrać się na relaksujący spacer.

Trasa 1
POZNAJ OKOLICE WSI LICHWIN - dostępna 

Trasa 2
POZNAJ OKOLICE SŁONEJ GÓRY - dostępna 

Trasa 3
POZNAJ OKOLICE WZGÓRZA LUBINKA - dostępna 

Trasa 4
POZNAJ OKOLICE WSI JANOWICE - dostępna 

UWAGA!
Odznaka turystyczna "Znam Gminę Pleśna" 
Uczestnicząc w proponowanych w ramach akcji wycieczkach, odwiedzą Państwo wiele miejsc i obiektów, które zaliczane są do przygotowywanej przez Centrum Kultury w Pleśnej odznaki turystycznej "Znam Gminę Pleśna". Dzisiaj już zachęcamy do kompletowania dokumentacji - wystarczy sfotografować swój wizerunek na tle każdego z proponowanych w tym przewodniku miejsc. Regulamin odznaki udostępniony jest na stronie internetowej gminy Pleśna i Facebooku Centrum Kultury.