Podczas wizyty w powiecie tarnowskim Premier odwiedził m.in. Jastrzębię w gminie Ciężkowice i Kończyska w gminie Zakliczyn. Przedstawił założenia nowego programu społeczno-gospodarczego „Polski Ład”, mówił też o szansach rozwojowych dla tych terenów, które zagwarantować ma równomierny rozwój kraju.

W Jastrzębi i Zakliczynie odbyły się też spotkania pana premiera z samorządowcami subregionu tarnowskiego w tym i przedstawicielami naszego samorządu powiatowego. W części panelowej poruszono tam kwestie uczestnictwa samorządów różnych szczebli w realizacji wieloaspektowego rządowego planu „Polski Ład. - Wierzymy w to, że równomierny rozwój, postawienie na rozwój we wszystkich gminach i powiatach, także tych, które są trochę na uboczu od głównych szlaków komunikacyjnych, pozwoli wydobyć te polskie talenty, tkwiące w polskich dzieciach, polskiej młodzieży, ludziach, którzy tutaj mieszkają – mówił premier Mateusz Morawiecki w Jastrzębi. – W „Polskim Ładzie” mamy również zarezerwowane pieniądze na rozwój takich gmin jak Ciężkowice. Wiem, jakie piękne perspektywy także z rozwojem turystyki są tutaj na tych terenach.

W spotkaniu z naszej strony uczestniczyli : Starosta Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma i etatowy członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach, radę powiatu reprezentował jej przewodniczący Paweł Smoleń. Nasi przedstawiciele, korzystając z okazji spotkania z premierem Morawieckim, podziękowali mu za jego niedawną decyzję o przyznaniu 80-procentowego dofinansowania w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg do drugiego etapu remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie. Zaprosili też premiera rządu na ponowne otwarcie tego obiektu po zakończeniu remontu.


Fot. Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego - Centrum Aktywizacji i Opieki Seniorów Gminy Zakliczyn/Kończyska 85

Fot. Paweł Topolski