Na drodze wojewódzkiej W977 z Tarnowa do Tuchowa motocyklista w kilka minuty popełnił szereg wykroczeń oraz przestępstwo. Wszystko zarejestrowała kamera tarnowskiej grupy Speed. Jak się okazało, 17-latek był bez uprawnień.

W niedziele w godzinach wieczornych, policjanci tarnowskiej drogówki patrolowali ulice w Tarnowie w rejonie ul. Tuchowskiej. Kilka minut po dwudziestej zauważyli motocyklistę, który jechał z nadmierną prędkością. Pomimo nadawanych znaków do zatrzymania, motocyklista odjechał w kierunku Tuchowa. Ponadto motocykl, na którym jechał, nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Policjanci grupy Speed ruszyli za nim w pościg. Motocyklista, uciekając, popełniał coraz poważniejsze wykroczenia, nie zważając na bezpieczeństwo przede wszystkim swoje, jak również innych uczestników ruchu. Po kilkuminutowym pościgu dopiero całkowita blokada drogi w rejonie stacji paliw w Tuchowie zmusiła kierowcę do bezwzględnego zatrzymania.

Jak się okazało, powodem takiego zachowania kierowcy było młody wiek, brak uprawnień do kierowania oraz nieprzerejestrowany motocykl. Mężczyzna to siedemnastoletni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Został zatrzymany, a po przesłuchaniu przekazany prawnym opiekunom.

Młody człowiek musi się teraz liczyć z postępowaniem karnym oraz wykroczeniowym za swoje zachowanie na drodze. O jego losie będzie decydował tarnowski sąd.

Pozostaje życzyć szerokiej drogi oraz bezpiecznego dotarcia do zamierzonego celu.