W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach, powszechnie znanej placówce z Pogórza Ciężkowickiego - „u mistrza Paderewskiego” , dnia 5 czerwca 2020 r., o godzinie 10.00, została otwarta pracownia informatyczna, spełniająca wszelkie standardy XXI wieku.

Modernizacja, a w zasadzie budowa nowej pracowni od podstaw, była możliwa dzięki wzorcowej współpracy z organem prowadzącym placówkę i zabezpieczeniu na ten cel kwoty 80 000 zł. Sala nr 31 w szkole „u mistrza Paderewskiego” przeszła gruntowną metamorfozę niczym kopciuszek, który przeobraził się w piękną królewnę. Sala została poddana gruntownej przemianie.



Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach - Józef Parys, podziękował w szczególności panom: Staroście Tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi, oraz Etatowemu Członkowi Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomaszowi Stelmachowi - w którego pieczy jest opieka nad oświatą, za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu tej inwestycji w ciężkowickiej szkole. Podziękowania skierowane zostały również do osób pracujących i wspierających szkołę „u mistrza Paderewskiego", które wniosły znaczący wkład w obecny wygląd sali informatycznej. W otwarciu uczestniczył również Radny Powiatu Tarnowskiego Stanisław Haraf, który w Radzie Powiatu reprezentuje gminy: Ciężkowice, Gromnik.



Otwarcie pracowni informatycznej jest już trzecim działaniem, w ostatnim czasie umacniającym pozycję informatyczną szkoły „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach.
Dotychczas udało się otrzymać 16 laptopów oraz mobilną szafę na laptopy (mobilna pracownia informatyczna), będących nagrodą dla szkoły w ramach Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWYZWANIA, zorganizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które szkoły zdobyły, zgłaszając się do konkursu – wartość nagrody to ok. 60 000 zł.
Ponadto doprowadzono światłowód, który da młodzieży i pedagogom dostęp do Internetu o parametrach umożliwiających wykorzystywanie go do procesów dydaktycznych. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Szkoła „u mistrza Paderewskiego” zaprasza do Technikum Informatycznego na poziomie XXI wieku!

Tutaj można zobaczyć, jak stopniowo zmieniała sie sala informatyczna.