Niebezpieczna sytuacja na skrzyżowaniu skończyła się jedynie kolizją.

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj po godzinie szóstej rano na skrzyżowaniu ulic Nowodąbrowskiej i Błonie. Przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej kierowca dostawczego furgonu wjechał na skrzyżowanie i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu zestawowi ciężarowemu. W wyniku uderzenia furgon przewrócił się na bok, ścinając elementy infrastruktury drogowej. Ponieważ kierowca nie był w stanie samodzielnie wydostać się z pojazdu z pomocą przyszli strażacy z PSP z Tarnowa. To oni wycięli elementy karoserii i uwolnili zakleszczonego 70-letniego mężczyznę mieszkańca województwa śląskiego. Następnie pokrzywdzony trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie przeszedł operację składania zdruzgotanej ręki. Kierowcy zestawu ciężarowego nic się nie stało. Uczestnicy tej kolizji byli trzeźwi.

Przez kilka godzin ulica Nowodąbrowska była całkowicie zamknięta dla ruchu w obu kierunkach, do czasu usunięcia przewróconego samochodu.

Tarnowscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas przejeżdżania przez skrzyżowania przy wyłączonych sygnalizatorach i bezwzględne stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania. W tym przypadku skończyło się na wizycie w szpitalu oraz wniosku do sądu o stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym dla kierowcy furgon.

Pamiętajmy, że jedziemy do celu, nie na czas.