Nie będzie szpitala tymczasowego w Arenie Jaskółka Tarnów, ale będzie powszechny punkt szczepień. Prezydent Roman Ciepiela zdecydował o przedłużenie dzierżawy Areny na kolejne trzy miesiące.

Jak wszyscy pamiętają, w końcu ubiegłego roku prezydent Tarnowa podjął decyzję o przeznaczeniu Areny Jaskółka Tarnów na covidowy szpital tymczasowy i zwrócił się z taką propozycją do wojewody małopolskiego. Wojewoda propozycję przyjął i rozpoczął prace zmierzające do utworzenia w Arenie szpitala. Szpital ostatecznie nie został uruchomiony, ale prace doprowadzono do takiego etapu, że mógł być w gotowości, przygotowany do uruchomienia w ciągu 14 dni, gdyby zaistniała taka potrzeba.

Obecnie Arena w roli szpitala jest niepotrzebna, ale nadal będzie wykorzystywana na potrzeby ochrony zdrowia – prezydent podjął decyzję o przedłużeniu dzierżawy Areny, w której uruchomiony zostanie drugi w Tarnowie powszechny punkt szczepień. Obecnie finalizowana jest umowa w tej sprawie.

Szczepieniami zajmie się Szpital św. Łukasza, punkt prawdopodobnie ruszy w przyszłym tygodniu, ma być dostępnych 10 stanowisk szczepieniowych.