Rozpoczęły się rozgrywki wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi piłkarskiej. Pierwszym liderem została Unia Tarnów, która w derbowym pojedynku pewnie pokonała na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach, beniaminka, Metal Tarnów.

W pierwszej połowie derbowego spotkania padła jedna tyko bramka, w 20 min na listę strzelców wpisał się Łukasz Popiela. Po czterech minutach gry w drugiej połowie i kolejnym trafieniu kapitana „Jaskółek” było już 2-0. Swoją dobrą grę, Łukasz Popiela przypieczętował w 70 min, notując hat-trick. Wynik meczu na 4-0 (1-0) ustalił w 88 min Patryk Orlik. Warto dodać, że identyczny wynik padł w finałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie, który pod koniec czerwca rozegrany został na boisku Metalu.

Zwycięsko rozpoczęli sezon również piłkarze Tarnovii, którzy na swoim boisku pokonali 4-3 (2-1) Okocimskiego Brzesko. Wynik otworzył w 8 min strzałem z rzutu wolnego Mateusz Wawryka. Do szatni oba zespoły schodziły jednak przy jednobramkowym prowadzeniu tarnowian. Do remisu doprowadził w 22 min w zamieszaniu podbramkowym Wojciech Kuboń, a dziesięć minut później swą akcję lewą stroną boiska sfinalizował trafieniem Patryk Klich. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch bramek Wojciecha Mąciora (52 i 58 min z rzutu karnego), ale w 59 min Jakub Ogar zmniejszył straty Okocimskiego do dwóch „oczek”. Goście do końca walczyli o jak najlepszy wynik, efektem czego była bramka zdobyta w 88 min przez Michała Kuliga.

Warto dodać, że tarnowskim zespołom w ostatniej chwili ubył jeden rywal. W sobotę z czwartoligowych rozgrywek wycofały się bowiem rezerwy Sandecji Nowy Sącz.