Od jutra czynne będą obie kryte pływalnie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego skorzystać będzie mogło 100 osób, na basenie Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach przebywać będzie mogło natomiast jednocześnie 50 osób.

Korzystanie z obiektów możliwe będzie pod warunkiem zachowania pewnych procedur sanitarno-epidemiologicznych. Obowiązkowe będzie m.in. noszenie - z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie - osłon ust i nosa. Z jednego toru korzystać będą mogły cztery osoby jednocześnie, a bezpośrednio przed kasą lub szatnią znajdować się będzie mogła tylko jedna osoba.

Osoby stojące w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, czyli w szatniach, przebieralniach, toaletach i natryskach będą musiały zachować dwumetrowy odstęp. W przypadku małych niecek i jacuzzi, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego zaleca się korzystanie z nich pojedynczo lub w kilka osób wspólnie zamieszkujących.

W poczekalniach usunięte zostaną krzesła i ławki. Prowadzona będzie także dezynfekcja szafek po każdym użytkowniku oraz regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych, takich jak: klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, schody, powierzchnie sanitarne i wokół basenów. Obiekty będą ponadto wyposażone w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk: przy wejściu, w przebieralni przy umywalce w toalecie oraz w pomieszczeniu z natryskami.

Szczegóły procedur sanitarno-epidemiologicznych stosowanych na terenie krytych pływalni TOSiR-u dostępne są pod adresem:  https://www.tosir.com.pl/park-wodny-i-mds-czynne-od-6-czerwca/

(
sm)