Jak co roku na ulicy Piekarskiej odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wydarzenie rozpocznie się jutro, 16 grudnia i potrwa do 18 grudnia. Start o godz. 10.

Na kiermaszu będzie można nabyć różnego rodzaju rękodzieło – będą aniołki, zawieszki na choinkę i inne świąteczne ozdoby. Dekoracje sprzedawane przy ul. Piekarskiej wykonano przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Klikowskiej, z ul. Ostrogskich oraz z Woli Rzędzińskiej. – Ceny tych produktów nie będą wysokie, są wycenione tak, by zwróciły się koszty materiałów poniesione na wykonanie danej ozdoby. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami – wyjaśnia Mariusz Szumlański, terapeuta zajęciowy i kurator Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych Aniołowo. – Zachęcamy również do odwiedzenia po sąsiedzku kawiarni Lavenlove, gdzie pracują między innymi osoby z niepełnosprawnościami – dodaje.

Kiermasz można odwiedzić w czwartek i w piątek w godzinach od 10 do 17, natomiast w sobotę od 16 do 19. Jak dodają organizatorzy, do zakupów dołączane będą pierniczki wykonane przez uczestników WTZ.

(ww)