Dobra pogoda sprzyja drogowcom pracującym przy rozbudowie ulicy Lwowskiej. W ostatnim czasie roboty posuwają się w szybkim tempie, a postęp prac na tym odcinku jest widoczny. Choć inwestycja jest już na półmetku, to kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i przygotować na kolejne utrudnienia.

Przypomnijmy, że trwa tam pierwszy etap prac. Do użytku oddano nową nitkę jezdni po stronie północnej. Ponadto, do tej pory zostały wykonane zbiorniki retencyjne, otwarty i zamknięty oraz trwają prace związane z wykonaniem miejsc postojowych po północnej stronie odcinka. Aktualnie wykonawca przeprowadza remont po stronie południowej.

Roboty dotyczą między innymi wykonania przejść pod konstrukcją jezdni na ulicy Lwowskiej, budowy oświetlenia czy kanalizacji deszczowej. W następnych dniach, według planów wykonawca ma zakończyć rozbiórkę obiektu mostowego na potoku „Mrozówka”, a z końcem miesiąca rozpocznie się układanie nowego przepustu.

W planach jest jeszcze rozbudowa ronda przy skrzyżowaniu Lwowskiej i Okrężnej. Wtedy ruch od ulicy Okrężnej będzie prowadzony wahadłowo.

Przewidywane zakończenie robót to czwarty kwartał tego roku. Drogowcy przewidują, że może to nastąpić na przełomie września i października.

(pm)