Ekipa Południa zwyciężyła 48-42 w rozegranym wczoraj na torze w Gdańsku meczu Północ – Południe, w którym zaprezentowali się najlepsi żużlowcy eWinner 1. Ligi Żużlowej. Duży udział w tej wygranej mieli zawodnicy Unii Tarnów. Mateusz Cierniak zdobył w czterech biegach 9 pkt. i dwa bonusy, a dorobek Petera Ljunga to 9 pkt. i bonus w pięciu startach.

Mateusz Cierniak rozpoczął starty w Gdańsku od występu w biegu młodzieżowców, w którym okazał się szybszy od Olega Michaiłowa, Karola Żupińskiego i Damiana Stalkowskiego. Komplet punktów wywalczył również w wyścigu siódmym, pokonując swojego niedawnego klubowego kolegę Wiktora Kułakowa, Jacka Holdera oraz Adriana Gałę. W biegu dwunastym młodzieżowiec „Jaskółek” przegrał natomiast tylko z Danielem Jeleniewskim (co dało mu dwa punkty i bonus), na jednej prostej wyprzedzając Karola Żupińskiego oraz Kamila Brzozowskiego. Bardzo dobra postawa Mateusza Cierniaka, spowodowała, że wystąpił on także w nominowanym wyścigu czternastym. Zajął w nim trzecie miejsce, przegrywając z Krystianem Pieszczkiem i swoim kolegą z ekipy Południa, Nicolaiem Klindtem, a pokonując Kamila Brzozowskiego. Peter Ljung pojawił się na torze już w wyścigu pierwszym, w którym był wolniejszy tylko od Nicolaia Klindta, a za plecami przywiózł Wiktora Kułakowa i Kamila Brzozowskiego.

Kolejny start również przyniósł kapitanowi „Jaskółek” dwa punkty. Tym razem szybszy od niego okazał się Kamil Brzozowski, a trzecie miejsce zajął Tomasz Gapiński (Matic Ivacic zaliczył upadek). Jedyne zwycięstwo indywidualne zanotował Peter Ljung w wyścigu ósmym, w którym wyprzedził Krystiana Pieszczka i Tomasza Gapińskiego (Oleg Michaiłow miał defekt). W dwóch ostatnich startach, zawodnik Unii zdobył po jednym punkcie. W biegu trzynastym musiał uznać wyższość Jacka Holdera i Krystiana Pieszczka, pokonując jedynie Adriana Gałę, w kończącym rywalizację wyścigu piętnastym przegrał natomiast z Jackiem Holderem i Wiktorem Kułakowem, wyprzedzając Daniela Jeleniewskiego.

(sm)