Przypominamy, że od najbliższego poniedziałku, 17 sierpnia (od godz. 8), w Tarnowskim Centrum Kultury odbierać będzie można bezpłatne wejściówki – po cztery na osobę - na koncerty organizowane w Amfiteatrze Letnim przez Radę Osiedla nr 1 Starówka.

Jak już informowaliśmy, w sobotę 21 sierpnia, w ramach wydarzenia „Folk na Starówce” w amfiteatrze wystąpią zespoły PotOCK i Carrantuohill. Muzyka tej pierwszej formacji to porywające zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, połączenie nieoczywistego brzmienia i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Carrantuohill jest natomiast najsłynniejszą polską grupą, grającą muzykę celtycką.

Dzień później amfiteatr przy ul. Kopernika gościł będzie kolejną edycję „Szant na Starówce”. Miłośnikom piosenki żeglarskiej zaprezentują się jedne z najlepszych w Polsce formacji w tym nurcie. Koncert otworzy grupa „Stare Dzwony”, które spopularyzowała w Polsce śpiewanie szantowe. Większość wykonywanych przez nią utworów na stałe weszła do kanonu polskiej muzyki morza. Jako drugi wystąpi natomiast zespół „Mechanicy Shanty”, który oprócz szant i piosenek żeglarskich, ma w swoim repertuarze również utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass czy country.

Zarówno sobotni, jak i niedzielny koncert, finansowane są z budżetu miasta Tarnowa. Ze względu na pandemię koronawirusa liczba miejsc jest ograniczona. Z myślą o tych, którym nie uda się zdobyć wejściówek, oba rozpoczynające się o godz. 18 wydarzenia będą transmitowane na żywo na antenie telewizji STARNowa.tv.

(sm)