Dezynfekowanie rąk oraz zakrywanie ust i nosa przy pomocy maseczki to najważniejsze obostrzenia, jakie aktualnie obowiązują na terenie Urzędu Miasta Tarnowa. Dotyczą one zarówno petentów, jak i urzędników. Nie zmieniły się nakazy ograniczenia w zakresie liczby interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu. Nadal tylko jedna osoba może stać przy danym stanowisku.

Są jednak pewne wyjątki. Ograniczenie liczby interesantów nie dotyczy dzieci do 13. roku życia, osób z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej możliwości przeprowadzenia własnych spraw albo osób z tłumaczem. Wyjątki są także w przypadkach noszenia maseczek – odkryć nos i usta mogą jedynie petenci, których trzeba zweryfikować albo mają problem z komunikowaniem się.

Każdą wizytę w magistracie trzeba ustalić telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Pełen wykaz numerów oraz e-maili znajduje się tutaj. Przy wejściu mierzona jest każdemu temperatura – jeśli przekracza 37,5 stopnia, interesant nie może przebywać w budynku Urzędu Miasta Tarnowa.

Cały dokument, w którym znajduje się najnowsze rozporządzenie prezydenta, znajduje się tutaj.

Obostrzenia w urzędzie obowiązują do dnia 14 marca 2021.

(mt)