Zmniejszyła się liczba pacjentów chorych na Covid-19 w Tarnowie, którzy potrzebują hospitalizacji. Tym samym wojewoda małopolski zadecydował, na wniosek lecznic, że można zmniejszyć liczbę łóżek przeznaczonych stricte dla osób zarażonych Sars-CoV-2. Dotyczy to obydwu szpitali.

W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie do tej pory było 165 miejsc dla osób zakażonych koronawirusem. Od 20 kwietnia jest ich 129, czyli o 36 łóżek mniej. Podobnie ma się sytuacja w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika - zamiast 138 łóżek covidowych, jest ich 108, czyli o 30 mniej.

- Łóżek jest mniej, ponieważ nie były wykorzystywane. Zawnioskowaliśmy więc o zmniejszenie ich liczby. Zdecydowanie przydadzą nam się na innych oddziałach – informuje rzecznik prasowy Szpitala św. Łukasza w Tarnowie Damian Mika. - Nigdy nie mieliśmy sytuacji, że wszystkie łóżka były zajęte, w takiej sytuacji 136 miejsc było niepotrzebnych – dodaje dyrektor Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie Marcin Kuta.

Aktualna sytuacja pandemiczna w Tarnowie nieco się poprawiła. Od połowy kwietnia liczba osób z pozytywnymi wynikami badań na obecność wirusa Covid-19 wynosiła od 55 do 17.

(mt)