Na torze w Rzeszowie rozegrane zostały dzisiaj zawody zaległej, siódmej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Pierwsze w cyklu zwycięstwo odniosła Unia Tarnów, a zwycięzca sześciu pierwszych rund, Motor Lublin sklasyfikowany został na ostatnim miejscu. Nic w tym jednak dziwnego, skoro punkty dla lublinian zdobył tylko Mateusz Cierniak.

Zawody zostały przerwane – z zaliczeniem wyników – po trzynastu wyścigach. Tarnowianie wygrali pięć z nich, dwukrotnie najszybsi okazali się Dawid Rempała i Patryk Zieliński, jedną „trójkę” dowiózł do mety również Piotr Świercz. Warto przy tym podkreślić, że żadnego z biegów nasi zawodnicy nie ukończyli na ostatniej pozycji. Efekt tego był taki, że czwórka żużlowców Unii zakończyła starty z dorobkiem sześciu punktów, a jedynym wyjątkiem od tej reguły był Przemysław Konieczny.

Najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszego dzisiejszego turnieju DMPJ w Rzeszowie – drugi rozpocząć ma się o godz. 17 – był Mateusz Cierniak. Jedynej porażki doznał on w biegu szóstym, w którym pokonał go Mateusz Majcher z 7R Stolaro Stali Rzeszów. Ten ostatni również zakończył zawody z dwucyfrowym dorobkiem punktowym, przegrywając jedynie z Dawidem Rempałą i Piotrem Świerczem.

Wspomniany Mateusz Cierniak nie miał dzisiaj wsparcia w klubowych kolegach. Niezawodny we wcześniejszych turniejach Dawid Lampart, miał problemy sprzętowe. W pierwszym biegu zaliczył defekt tuż po starcie, z drugiego został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut, a potem wycofał się z zawodów. Trzeci z lublinian, Maksymilian Śledź zanotował natomiast dwa upadki i defekt, a w jedynym wyścigu, który ukończył – bieg jedenasty – minął linię mety jako ostatni.

Wyniki
1. Unia Tarnów – 27 pkt. – Przemysław Konieczny 3 (2,1,-), Dawid Rempała 6 (3,-,3), Piotr Świercz 6 (1,2,3), Mateusz Gzyl 6 (2,1,1,2), Patryk Zieliński 6 (3,3)

2. 7R Stolaro Rzeszów – 25 pkt. – Patryk Rolnicki 7 (2,3,2), Jakub Stojanowski 6 (3,1,2), Mateusz Majcher 10 (2,3,2,3), Konrad Mikłoś 2 (0,2,0)

3. Cellfast Wilki Krosno – 14 pkt. – Aleks Rydlewski 7 (1,3,2,1), Jakub Janik 4 (1,0,2,1), Mateusz Pacek 3 (1,0,1,1)

4. Motor Lublin 11 pkt. – Wiktor Lampart 0 (d,w,ns), Mateusz Cierniak 11 (3,3,2,3), Maksymilian Śledź 0 (w,w,0,d)

(sm)

Zdjęcie ilustracyjne