Jak spędzić majówkę w Tarnowie podczas pandemii, kiedy wszystkie obiekty kulturalne, restauracje i hotele są jeszcze zamknięte? Tarnowskie Centrum Informacji turystycznej podpowiada – wsiadamy na rowery!

Aktywnie i w plenerze – zachęca TCI. Proponuje tym samym park biegowy na Górze św. Marcina, spacer po ścieżce Debrza, wypad na Kantorię czy do Parku Strzeleckiego lub parku na Piaskówce. – W trendach są aktualnie nordwalking i rowery. W sytuacji, kiedy jeszcze wszystko jest zamknięte, warto sięgnąć po taką opcję – mówi dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji Marcin Pałach.

Najpopularniejszym wyborem wycieczkowiczów, jeśli chodzi o jazdę na rowerze, jest trasa VeloDunajec. Można nią zajechać zarówno do Wietrzychowic, jak i do Łącka czy Krościenka nad Dunajcem. Proponowane trasy rowerowe przez TCI znajdują się tutaj. Warto także zaznaczyć, że w mieście znajduje się 16 miejskich stacji rowerowych. Dla posiadaczy karty premium koszt wynajmu roweru na godzinę to tylko złotówka. Cennik oraz wykaz stacji można znaleźć pod tym linkiem.

Zachęcamy także do zwiedzania kościółka św. Marcina, tarnowskiej katedry czy kościółka MB Szkaplerznej, który znajduje się obok Burku. Pełna lista ciekawych obiektów sakralnych znajduje się na stronie TCI tutaj i tutaj.

(mt)