Prezydent Roman Ciepiela podjął decyzję, aby 15 czerwca przywrócone zostały kursy autobusów w Tarnowie jak w dni robocze według rozkładów jazdy na okres wakacyjny.

Na wakacje tarnowska komunikacja publiczna o dawna zmienia rozkład kursowania autobusów, uwzględniając fakt, iż uczniowie kończą dojazdy do szkół i wypełnienie autobusów jest znacznie mniejsze. We wrześniu, wraz z nowym rokiem szkolnym, przywracane są standardowe rozkłady. W rozkładach kursów umieszonych na przystankach i w wersjach elektronicznych przy kursach, które nie odbywają się w wakacje widnieje literka „W”.

Ponieważ w tym roku szkolnym uczniowie już nie wrócą do szkół, wakacyjne rozkłady startują kilkanaście dni wcześniej. Rozkłady wakacyjne w dni robocze różnią się od standardowych rozkładów tym, że odbywa się 5,5 proc. kursów mniej. W rozkładach na sobotę, które obecnie obowiązują i znikną 15 maja, jest o 37 procent mniej kursów niż w normalne dni robocze.

Obecnie z tarnowskiej komunikacji publicznej korzysta około 70 proc. pasażerów mniej niż przed początkiem epidemii koronawirusa, ale widać tendencję wzrostową.