W ubiegłym roku Tarnowskiej Centrum Kultury, Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Tabor Pamięci Romów zorganizowały wspólnie festiwal „Roma. Cygańskie Lato”. W tym roku festiwal w takiej formie nie może się odbyć, słuchacze gypsy jazzu znajdą jednak coś dla siebie. W niedzielę, 30 sierpnia w Amfiteatrze Letnim wystąpi bowiem zespół Jurassic Gypsy Quartet. Początek koncertu o godz. 19. Wstęp wolny.

Jurassic Gypsy Quartet to grupa przyjaciół współpracujących ze sobą w różnych projektach muzycznych u boku gwiazd polskiej estrady. W grze zespołu mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych.

Na obecny repertuar zespołu składają się nie tylko standardy gypsy swingu, ale i znane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy. Koncerty Jurassic Gypsy Quartet są natomiast prawdziwymi muzycznymi spektaklami o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze.

Zespół tworzą: akordeonista Jakub Mietła, gitarzysta Sebastian Ruciński, gitarzysta i basista Tomek „Lufcik” Wójcik oraz kontrabasista Piotr Górka.

(sm)