W związku z przeciwdziałaniem skutkom rozprzestrzeniania się koronawirusa, najbardziej uczęszczane tarnowskie ulice zostaną zdezynfekowane środkiem odkażającym, mającym działanie wirusobójcze. Dezynfekcję przeprowadzi Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Akcja prowadzona będzie w najbliższy czwartek oraz piątek. W oba dni o godz. 22 rozpocznie się przejazd pojazdu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, poprzedzanego przez samochód Straży Miejskiej. Jezdnie i chodniki zroszone zostaną środkiem odkażającym, rekomendowanym przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Ma on działanie wirusobójcze, jest jednak bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

W czwartek, 7 maja odkażane będą ulice: Dworcowa, Narutowicza, Gumniska, Krakowska (od Dworcowej do Targowej), Targowa, Bernardyńska (od Targowej do Szerokiej), Szeroka, Wałowa, Lwowska (od Szerokiej do Słonecznej, Mostowa, Starodąbrowska (od Nadbrzeżnej Górnej do Lwowskiej), Goldhammera (od Wałowej do Sitki), Szpitalna (od Curie-Skłodowskiej do Mickiewicza), Curie-Skłodowskiej, Klikowska (od Solidarności do Romanowicza), Romanowicza, Piłsudskiego (od Sitki do basenu), Nowa, Krasińskiego, Katedralna (od Wałowej do Rynku), Nadbrzeżna Dolna, Waryńskiego (od Bóżnic do Goldhammera) i Skowronków.

Na piątek, 8 maja przewidziana jest natomiast dezynfekcja ulic: Reymonta, Kościuszki (od Pułaskiego do Reymonta), Pułaskiego, 3 Maja (od Pułaskiego do Klikowskiej), Szkotnik, Sikorskiego, Mickiewicza, Piłsudskiego (od al. Solidarności do Sitki), Brodzińskiego (od Mickiewicza do Sitki), Matki Bożej Fatimskiej (od Mickiewicza do Cegielnianej), Starodąbrowskiej (od Lwowskiej do Słonecznej) i al. Solidarności.

Zarząd Dróg i Komunikacji prosi właścicieli pojazdów o nieparkowanie ich na ulicach, na których będzie się odbywała dezynfekcja.

(sm)