Od wczoraj ponownie korzystać można ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie. Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku, a wobec panującej wciąż pandemii, wypożyczanie materiałów bibliotecznych odbywa się na nieco innych niż dotychczas zasadach.

W bibliotece wypożyczać można książki, audiobooki oraz filmy. Aby skrócić czas oczekiwania najlepiej zamówić je wcześniej mailowo lub przez telefon. Istnieje również możliwość zamawiania skanów artykułów prasowych, niedostępne są natomiast gry i czasopisma. Do odwołania zawieszone zostały także zajęcia edukacyjne, konkursy, spotkania klubów itp.

Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczek zasłaniających nos i usta oraz rękawiczek ochronnych. Na terenie biblioteki przebywać może – z zachowaniem wymaganej odległości - maksymalnie czworo czytelników. Na tablicy przed wejściem do biblioteki zamieszczone są komunikaty informujące o sposobach zachowania bezpieczeństwa, a przy stanowisku obsługi – instrukcja postępowania przy zwrocie i wypożyczaniu zbiorów.

Biblioteka Pedagogiczna czynna jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11-17, a w środy od godz. 8.30 do 14.30.

(sm)