Na boisku sportowym, zlokalizowanym obok świetlicy wiejskiej w Wesołowie wykonana zostanie nawierzchnia poliuretanowa, charakteryzująca się bardzo wysoką wytrzymałością oraz doskonałymi parametrami użytkowymi. Samorząd województwa małopolskiego przekazał gminie Zakliczyn dofinansowanie na ten cel w kwocie przeszło 40 tys. zł, co stanowić będzie 50 procent realizacji zadania.

Symboliczny czek, gwarantujący przyznanie dofinansowania burmistrz Dawid Chrobak odebrał przedstawicieli zarządu województwa – Marty Malec-Lech oraz Edwarda Czesaka. Spotkanie z samorządowcami, którzy otrzymali pieniądze na modernizację boisk sportowych i miejsc rekreacji w ramach programu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa” odbyło się w Tarnowie.

W Wesołowie wykonany został pierwszy etap urządzania wielofunkcyjnego boiska. Zrobione zostało m.in. ogrodzenie oraz podbudowa boiska. Teraz inwestycja zostanie dokończona.

Przypomnijmy, że wcześniej powstała w Wesołowie otwarta strefa aktywności. Wraz z nowym boiskiem tworzyć będzie zwarty kompleks sportowo-rekreacyjny.

Łącznie samorządy z regionów tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i dąbrowskiego otrzymały z województwa dofinansowania na boiska sportowe i miejsca rekreacji na kwotę przeszło 2,8 mln zł.