Gdy uczniów nie ma w budynkach, sporo się w nich dzieje. Przykładem jest Łękawka, gdzie trwają intensywne prace modernizacyjne. W tamtejszej szkole remontowane są dach, rynny i kominy. Środki na ten cel pochodzą z budżetu gminy Tarnów. - Dziękujemy za finansowe wsparcie. Remont ruszył pełną parą i jeśli tylko pogoda pozwoli, będzie sprawnie prowadzony – mówi dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łękawce Elżbieta Chrząszcz.

W placówce ponadto, ze środków własnych szkoły, prowadzony jest gruntowny remont kuchni. - Kuchnia będzie jak nowa, to także bardzo potrzebna u nas inwestycja – dodaje dyrektor Chrząszcz. Wymieniono także wszystkie lampy w szkole – w sumie blisko 170 sztuk.

Obiekt w Łękawce pięknieje. Przypomnijmy, kilka miesięcy temu, w otoczeniu szkoły oddano do użytku nowy plac zabaw. To w sumie cztery nowoczesne urządzenia dla najmłodszych. Są m.in. tak bardzo lubiana przez dzieci – trampolina, huśtawka i czworobok do wspinania z przeszkodami.

Prace modernizacyjne trwają także w innych szkołach na terenie gminy Tarnów. Dla przykładu – w Tarnowcu, jeszcze w te wakacje, remontowane będzie stare wejście do szkoły. Tworzona będzie też tzw. sala sensoryczna. W pozostałych obiektach oświatowych planowane jest m.in. malowanie pomieszczeń lekcyjnych, gospodarczych oraz ich wyposażanie.

Także poza szkołami w gminie Tarnów sporo się dzieje. Pracownicy Urzędu Gminy m.in. odnawiają przystanki autobusowe, place zabaw i koszą trawy. - Przy obecnych temperaturach, trawy rosną bardzo szybko. Staramy się, by nasze miejscowości czy pobocza dróg były estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne – mówi Mateusz Gdowski z Referatu Gospodarki Komunalnej.

Informacje w sprawie miejsc, które wymagają interwencji można zgłaszać w Referacie Gospodarki Komunalnej pod nr telefonu 14 688 01 42, 43 i 15.