Wesołych Świąt: Gmina Tarnów – taki podświetlony napis widnieje u bram bajkowej krainy w centrum tej miejscowości. Montaż bożonarodzeniowego miasteczka, które mieni się kolorami, trwał kilka dni, a efekt jest imponujący. – Jest przepięknie, z okna widzę świąteczny blask, a wspomnieniami wracam do dzieciństwa, gdy w świetle choinki spotykała się cała rodzina. W szklanych ozdobach widać było nasze twarze. Teraz patrzę na te bożonarodzeniowe dekoracje i wszystko to sobie przypominam – mówi ze wzruszeniem mieszkanka Koszyc Wielkich. Bożonarodzeniowe miasteczko właśnie zabłysło kolorami.

To prezent dla wszystkich mieszkańców gminy. - Dekoracje mają umilić świąteczny czas, zwłaszcza teraz, gdy z powodu koniecznych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa wiele osób musi zmienić plany i nie wszyscy zobaczą się np. z oddaloną kilometrami rodziną – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Idea jest taka, by każdego roku świątecznie dekorować kolejną miejscowość. – Będziemy co roku dodawać następne miejsca w naszej gminie, które będą się mienić kolorami, a te już wcześniej iluminowane pozostaną w świątecznych barwach – dodaje.

Zadowolenia nie kryje poseł Anna Pieczarka, mieszkanka Koszyc Wielkich, obecna podczas uruchomienia świątecznych dekoracji. – Jest po prostu przepięknie. Ogromnie się cieszę, że mimo trudnej rzeczywistości, ludziom będzie milej na święta – mówi parlamentarzystka.

Świąteczne miasteczko zamontowali pracownicy Urzędu Gminy, gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, szkół oraz zatrudnieni w innych placówkach, które w związku z walką z epidemią, czasowo zawiesiły swoją działalność. – Pracowaliśmy pod nadzorem elektryka, by wszystko działało jak trzeba. To była przyjemność, zachwycaliśmy się tymi dekoracjami do tego stopnia, że chwilami zapominaliśmy, że jesteśmy dorośli – mówi Rafał.

W bajkowym miasteczku w centrum Koszyc Wielkich są m.in. brama, fotel, bałwanek i świąteczna kula. Dodatkowo oświetlone są wszystkie krzewy, a całe terytorium zdobią umieszczone na wysokości bożonarodzeniowe sople. - Wszystkie dekoracje aż się proszą, by je fotografować. Albo jeszcze inaczej – by się na ich tle fotografować – mówi mieszkaniec sąsiednich Koszyc Małych, który przyjechał specjalnie, by zobaczyć kolorowe ozdoby.

Wychodzimy zatem naprzeciw temu stwierdzeniu i zachęcamy do robienia zdjęć na tle bożonarodzeniowych dekoracji w Koszycach Wielkich. Można je wklejać w komentarzu pod postem umieszczonym na Facebook’u. Można je też do nas nadsyłać na adres centrumkultury@gmina.tarnow.pl. Zostaną one opublikowane w gminnych publikatorach.

W kameralnym uruchomieniu bożonarodzeniowych dekoracji uczestniczyli także radni gminy Tarnów – Andrzej Sępek i Eugeniusz Wojtarowicz oraz sołtys, Stanisław Ptak.