Nowoczesny parking w technologii betonowej powstanie w samym centrum miejscowości, przy Domu Kultury wraz z remizą OSP. Będzie on służył wszystkim, którzy przemieszczają się np. do zlokalizowanej w budynku biblioteki lub innych punktów handlowo – usługowych w pobliżu. Umowa z wykonawcą jest już podpisana. – Przy nowoczesnym obiekcie wielofunkcyjnym, powstaje nowoczesne miejsce do parkowania. To kolejne, dobre informacje dla mieszkańców Zgłobic – mówi zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

- To bardzo potrzebna inwestycja, która poprawi nie tylko estetykę centrum naszej miejscowości, ale i jego funkcjonalność. Dobrze, że powstaje. Sporo ludzi odwiedza np. zlokalizowaną w Domu Kultury bibliotekę, przyjeżdżają z pobliskich osiedli wraz z dziećmi. Teraz będzie się gdzie zatrzymać i spokojnie zostawić samochód przy samym wejściu – mówi wiceprzewodnicząca Rady Gminy Tarnow I prezes OSP Zgłobice, Katarzyna Biel.

Parking będzie miał 280 metrów kwadratowych powierzchni i powstanie wraz z kanalizacją deszczową. Nowa inwestycja przy ul. Krótkiej w Zgłobicach zakończy się już końcem września, tempo jest więc spore.

Koszt budowy parkingu to 160 tysięcy złotych, pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. Dom Kultury prezentuje się okazale, a parking tylko dopełni całości.