Jest decyzja Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie przyznania dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Tarnów otrzyma z tego źródła w sumie blisko milion siedemset tysięcy złotych – prawie półtora miliona na nowe zadania i 200 tysięcy na kontynuację inwestycji wieloletnich. – Kolejne dodatkowe pieniądze to następne drogowe przedsięwzięcia, czyli poprawa komfortu mieszkańców. Będzie się jeździło jeszcze wygodniej i bezpieczniej – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Nowe inwestycje to budowa odcinków dróg przy ulicach Skotnik i Zielnej w Zbylitowskiej Górze oraz w miejscowości Jodłówka – Wałki. Kontynuowany będzie natomiast remont drogi w Woli Rzędzińskiej. Mowa o tzw. odcinku „Krzyska”. Zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to finansowe wsparcie inwestycji na drogach zarządzanych przez samorządy. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury tego typu na szczeblu lokalnym.

Dodajmy, że dofinansowanie otrzymają samorządy w powiecie tarnowskim. To spore pieniądze, które są przeznaczone na remonty i budowę nowych dróg.