Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Pogórskiej Woli, na Wielkim Polu, przy drodze powiatowej na Jodłówkę-Wałki odnowiona została kapliczka Matki Boskiej Królowej Świata – figury ufundowanej przez Tomasza i Annę Błaś oraz T. Musiała z Tarnowa w 1900 roku.

Warto podkreślić, że mieszkańcy Pogórskiej Woli odnowili kapliczkę już po raz czwarty ze środków własnych. Zakupili farby, wyczyścili, uzupełnili ubytki, odmalowali, uprzątnęli teren wokół kapliczki. Po raz pierwszy kapliczka została odnowiona około 35 lat temu i od tamtej pory systematycznie, gdy tylko pojawia się taka potrzeba, zyskuje nowy blask.

Cieszy nas fakt, iż w naszej gminie są takie osoby, które bezinteresownie, bez żadnych korzyści finansowych potrafią się zmobilizować, znaleźć czas w pędzie życia na tego typu inicjatywy. Działania takie nie tylko poprawiają estetykę i porządek przestrzeni publicznej, ale również pozwalają uchronić przed zniszczeniem obiekty, które posiadają swoją historię, tradycję – po to, aby nie zostały zapomniane i pozostały dla przyszłych pokoleń.