Gmina Ryglice zaprasza na ogólnopolskie otwarcie sezonu grzybowego Grzybobranie w Paśmie Brzanki – Ryglice 2021. Imprezę będzie prowadził Wiesław Kamiński, ceniony grzyboznawca, autor portalu Nagrzyby.pl. Oprócz gminy Ryglice w wydarzeniu wezmą udział gminy sąsiednie – Tuchów, Jodłowa i Skrzyszów.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi w piątek 25 czerwca br. o godz. 16.00 na ryglickim Rynku. Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn wraz z Burmistrzem Tuchowa Magdaleną Marszałek, Wójtem Jodłowej Janem Janigą i Wójtem Skrzyszowa Marcinem Kiwiorem uroczyście otworzą sezon grzybowy. O godz. 17.00 ekspert grzybiarski Wiesław Kamiński wygłosi prelekcję pod tytułem „Grzyby rosnące w Paśmie Brzanki”.

W sobotę 26 czerwca o godz. 8.00 wszyscy chętni na grzybobranie spotkają się na ryglickim Rynku. Zostaną podzieleni na grupy i pod przewodnictwem burmistrzów i wójtów wyruszą na grzybobranie w kompleksy leśne gminy Ryglice. Po powrocie z grzybobrania o godz. 13.00 nastąpi prezentacja zbiorów i konkurs na najokazalszy zbiór. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe. O godz. 14.00 odbędzie się prelekcja grzyboznawcy na temat potraw z grzybów i sposobów ich przyrządzania. Następnie rozpocznie się wspólna biesiada połączona z degustacją grzybowych przysmaków, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Całość będą umilać występy kapel i zespołów ludowych z gminy Ryglice.

W niedzielę 27 czerwca impreza przeniesie się na Górę Kokocz, gdzie od godziny 10.00 w pięknych okolicznościach przyrody, przy dźwiękach muzyki ludowej, mieszkańcy, turyści i zaproszeni goście spotkają się przy grillu.

Źródło: www.ryglice.pl